T Nation

Would it be Cheaper...


#1

to buy your own food & cook or to live off Icon Meals?

Anyone wanna chime in on their experience?


#2

Without looking into them at all, I cannot possibly imagine paying someone else to cook, prepare, and ship your meals to you would be cheaper than going to the grocery store. Or were you just having a laugh with the question and I am taking this way to seriously…


#3

[quote]shadowbobo8028 wrote:
to buy your own food & cook or to live off Icon Meals?

Anyone wanna chime in on their experience?[/quote]

200-450~ calorie meals @ $7 a pop would would run you significantly more than shopping yourself.